شاخص های بورس دسته جمعی بالا رفتند

دوشنبه, 18 دی 1396 ساعت 16:04

در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بورس با رشد 98 واحدی به کار خود پایان داد.

 

به گزارش بورس اخبار از  پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ، در معاملات روز دوشنبه بورس تهران شاخص کل بورس 98 واحد رشد کرد و به رقم 96 هزار و 332 رسید.

همچنین در روز جاری سرمایه گذاران بورسی بیش از 801 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 267 میلیارد ریال بود و در 54 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در بازار روزی که گذشت همه هفت شاخص بورس صعودی بودند. شاخص کل 98 واحد بالا رفت و به رقم 96 هزار و 332 رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 29 و 420 واحد رشد کردند.

نمادهای بانک ملت، ملی مس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مپنا، به پرداخت ملت و پتروشیمی شازند امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند. این در حالی بود که نماد گسترش نفت و گاز پارسیان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد.

امروز گروه های فلزات اساسی، شیمیایی ها و کانه فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای فرآورده های نسوز آذر، لنت ترمز ایران، ایران ارقام، کاشی و سرامیک سینا، داده پردازی ایران، سرما آفرین و معادن بافق بود.

در مقابل نمادهای سبحان دارو، قند لرستان، صنایع جوشکاب یزد، آبادگران ایران، کشاورزی و دامپروری مگسال، لیزینگ رایان سایپا و فروسیلیس ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت رایان سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری تهران با بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید مواجه شدند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران بری خروج از اوراق صکوک سایپا، اوراق صکوک ساخت توسعه ملی، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، اوراق مشارکت شهرداری تهران، سهام سیمان اصفهان و اوراق صکوک سایپا بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را ثبت کردند.

در پایان معاملات امروز فولاد خوزستان با معامله بلوکی 144 میلیون سهمی به ارزش 676 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 18 دی 1396 ساعت 18:04

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com