در معاملات سه شنبه بورس ؛ ارزش مبادلات از 2328 میلیارد ریال عبور کرد

سه شنبه, 19 دی 1396 ساعت 16:04

فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و کانه فلزی در صدر صنایع بورسی ایستادند. در داد و ستدهای روز جاری گروه های فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و کانه فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ، در معاملات روز سه شنبه سرمایه گذاران بورس تهران بیش از 901 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 328 میلیارد ریال بود و در 58 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای فرآوری مواد معدنی، لعابیران، ملی سرب و روی، معادن بافق، لامپ پارس شهاب، رادیاتور ایران و لنت ترمز ایران بود.

در مقابل نمادهای پارس دارو، کارتن ایران، کشت و صنعت پیاذر، فرآورده های نسوز آذر، بین المللی محصولات پارس، مهرکام پارس و سبحان دارو با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران امروز برای خرید اوراق مشارکت رایان سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک سایپا و واحد صندوق کمند بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را داشتند.

در مقابل نمادهای اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک سایپا، سهام بانک کارآفرین و سهام سیمان اصفهان با بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش مواجه شدند.

در بازار امروز حق تقدم لیزینگ رایان سایپا با معامله 225 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و فولاد خوزستان با معامله بلوکی 790 میلیارد ریالی بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

در بازار امروز شاخص کل بورس با افتی 183 واحدی به کار خود پایان داد و بر روی 96 هزار و 149 واحد قرار گرفت. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 104 و 527 واحد افت کردند.

نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ایران خودرو و سایپا امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند.

همچنین نمادهای ملی مس، پتروشیمی خارک و پتروشیمی جم امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند و مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 19 دی 1396 ساعت 17:04

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com