سبزپوشی امروز بورس با رشد 2400 واحدی شاخص کل / جولان حقیقی ها در تالار

سه شنبه, 23 مرداد 1397 ساعت 15:24

امروز بورس شاهد رشد قیمت سهام در صنایع محصولات چوبی، ذغال سنگ، فنی مهندسی، فلزات اساسی، فراورده نفتی، شیمیایی و کانه فلزی بود.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه خبری بازار سرمایه  در داد و ستدهای روز جاری بورس بیش از یک میلیارد و 491 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی توسط سرمایه گذاران دست به دست شد که ارزش این مبادلات 479 میلیارد تومان است و در 110 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

فلزات اساسی، شیمیایی و فرآورده های نفتی امروز بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

همچنین ملی مس با معاملاتی به ارزش 173 میلیون سهم به ارزش 64 میلیارد تومان بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت. پس از آن فولاد مبارکه با معامله 102 میلیون سهم به ارزش 47 میلیارد تومان و پتروشیمی شازند با معامله 74 میلیون سهم به ارزش 34 میلیارد تومان بیشترین حجم و ارزش معاملات را از آن خود کردند.

نماد شرکت های ملی مس ، فولاد مبارکه، گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی پارس، فولاد خوزستان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی جم امروز با معاملاتی مثبت و رشد قیمت سهام بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد 2 هزار و 404 واحدی شاخص داشتند. این هفت نماد بیش از یک هزار و 228 واحد در صعود نماگر بورس تاثیر داشتند.

در پایان معاملات امروز شاخص کل در رقم 130 هزار و 927 به کار خود پایان داد.

شاخص بازار اول امروز یک هزار و 909 و شاخص بازار دوم 4 هزار و 131 صعودی شدند.

بیشترین رشد قیمت ها نیز در نماد شرکت های حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، فیبر ایران، پارس خزر، نفت سپاهان، آذرآب، سیمان قائن و خدمات انفورماتیک ثبت شد.

در مقابل سهامداران شرکت های فنرسازی زر، دوده صنعتی پارس، الکتریک خودرو شرق، پگاه آذربایجان غربی، نصیر ماشین، کنترل خوردگی تکین کو و فرآورده های نسوز پارس با بیشترین کاهش قیمت در سهام خود مواجه شدند.

در پایان معاملات امروز سرمایه گذاران بورس برای خرید سهام صنایع شیمیایی سینا، آذرآب، فولاد خراسان، حفاری شمال، سرمایه گذاری ملی ایران ، نفت بهران و واحدهای صندوق امین یکم بیشترین تقاضاها را ثبت کردند. بیش از 57 میلیون برگه تقاضا در این نمادها ثبت شد.

این در حالی بود که گروهی دیگر از سرمایه گذاران برای خروج از اوراق صکوک سایپا، سهام نهادهای مالی بورس، اوراق صکوک گل گهر و واحدهای صندوق امین یکم بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش را داشتند. نماد نبورس امروز هم حدود 15 میلیون سهم صف فروش را ثبت کرد. حجم عرضه سایر نمادها در مجموع حدود یک میلیون و 300 هزار برگه بود.

در بازار امروز سرمایه گذاران حقیقی بیش از 19میلیارد تومان از سهام ملی مس را خریداری کردند. همچنین این گروه بیش از 7 میلیارد تومان از سهام پتروشیمی شازند و 4.2 میلیارد تومان از سهام فولاد کاوه جنوب کیش را در اختیار گرفتند.

بررسی خالص تغییر مالیکت سهام بورسی حکایت دارد امروز گروه های فلزات اساسی ، محصولات شیمیایی و فراورده های نفتی بیشترین خرید را توسط سرمایه گذاران حقیقی داشتند. این در حالی بود که حقوقی ها با خریدهای خود از صنایع بانکی، کانه فلزی و چند رشته ای حمایت کردند.

خالص تغییر مالکیت بورس نیز از انتقال  35.5 میلیارد تومان سهام از حقوقی به حقیقی ها خبر می دهد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 23 مرداد 1397 ساعت 18:29
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com