افزایش چشمگیر ارزش کل معاملات فرابورس ایران

دوشنبه, 15 بهمن 1397 ساعت 16:06

در میانه این هفته معاملاتی در فرابورس ایران ۶۴۸ میلیون و ۶۷۱ هزار ورقه بهادار به ارزش ۱۳ هزار و ۱۳۵ میلیارد و ۸۸۳ میلیون ریال در مجموع بازارها و در بیش از ۱۰۱ هزار نوبت معاملاتی دست‌به‌دست شد که ارزش معاملات نسبت به روز گذشته افزایش بیش ۲۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

 

به گزارش بورس اخبار از فرابورس ایران، امروز دوشنبه ۱۵ بهمن‌ماه ۲۵ میلیون ورقه به ارزش ۱۱ هزار و ۱۹ میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی (شامل معاملات اوراق تسهیلات مسکن، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق بدهی) میان معامله‌گران جابه‌جا شد و تامین مالی صنعت نفت از طریق پذیره‌نویسی اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند در نمادهای «اروند۰۱» تا «اروند۰۷» به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال که از شنبه این هفته آغاز شده بود، به پایان رسید.

در این بازار همچنین امروز مدت اعتبار اوراق تسهیلات مسکن صادر شده در تاریخ ۱۵ بهمن‌ماه ۹۵ به پایان رسید و از این رو نماد معاملاتی «تسه۹۵۱۱» در پایان معاملات امروز متوقف شد.

در سمت دیگر بازار، معاملات سهام در مجموع دو بازار اول و دوم امروز با جابه‌جایی ۲۸۸ میلیون سهم به ارزش ۸۴۹ میلیارد ریال به پایان رسید و نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این میان از آن خود کرد.

همچنین بازار پایه در روز جاری میزبان دادوستد ۳۳۴ میلیون سهم بود که این حجم از معاملات، ارزش یک هزار و ۲۶۷ میلیارد ریالی را رقم زدند.

در نهایت، شاخص کل فرابورس ایران نیز با ۱۴ واحد صعود در پایان معاملات امروز در سطح ۱۹۲۳ واحدی ایستاد که حمایت بیش از ۹ واحدی نمادهای «ذوب» و «دماوند» بیشترین تاثیر را بر این رشد برجای گذاشتند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 بهمن 1397 ساعت 18:09
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com