"زفکا" با ۸۳۰ تومان کشف قیمت شد/حدود 174 سهم به ازای هر کد تخصیص داده شد

چهارشنبه, 24 بهمن 1397 ساعت 13:08
با شروع فرایند عرضه اولیه ۲۰ میلیون سهم شرکت کشت و دامداری فکا در بازار دوم معاملات فرابورس ، هر سهم شانزدهمین شرکت جدید سال با ۸۳۰ تومان کشف قیمت شد.

 به گزارش بورس اخبار، با شروع فرایند عرضه اولیه 20 میلیون سهم شرکت کشت و دامداری فکا در بازار دوم معاملات فرابورس ، هر سهم آن با 830 تومان کشف قیمت شد.

در این رویداد 60 میلیون سهم "زفکا" در محدوده قیمتی 820 تا 830 تومانی هر سهم و با سهمیه حداکثر 600 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی واگذار شده که به دلیل استقبال متقاضیان به هر کد حدود173الی 174 سهم و با نقدینگی 145 هزار تومانی تعلق گرفت تا تعداد مشارکت کنندگان به بیش از 347 هزار نفر رکورد حضور در عرضه اولیه شکسته شد.

امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه شاهد عرضه اولیه ۶۰ میلیون سهم معادل ۲۰ درصد از سهام شرکت کشت و دامداری فکا بودیم که سرمایه‌گذاران مشارکت ۳۴۸ هزار و ۴۶۷ نفری در آن داشتند.

در این عرضه به ۳۴۷ هزار و ۶۴ نفر در سقف قیمت، سهام «زفکا» تخصیص یافت و بدین ترتیب به هر کد معاملاتی حداکثر ۱۷۴ سهم در قیمت ۸۳۰۰ ریال اختصاص داده شد.

دوازدهمین عرضه اولیه فرابورس در نماد «زفکا» همانند عرضه‌های پیشین به روش ثبت سفارش صورت گرفت و مدیر عرضه آن نیز کارگزاری صبا تامین بود.

روز گذشته چهل‌وهشتمین نشست خبری یک دیدار یک عرضه ویژه شرکت کشت و دامداری فکا در فرابورس ایران برگزار شد که مدیرعامل این شرکت محصول اصلی زفکا را شیر خام و بازار اصلی آن را بازارهای داخل کشور عنوان کرد.

به گفته جمشید جلیل‌نژاد شرکت کشت و دامداری فکا با تولید سالیانه ۶۴ هزار تن شیر خام حدود ۱۵ درصد از تولید شیر صنعتی استان اصفهان را در اختیار دارد و همچنین سهم این شرکت از تولید شیر خام ایران ۰.۷ درصد است.

شایان ذکر است که با عرضه اولیه سهام زفکا، پنجمین شرکت از گروه زراعت و خدمات وابسته در سال ۹۷ روی تابلو معاملات فرابورس رفت.

 

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 24 بهمن 1397 ساعت 18:37
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com