چاپ کردن این صفحه

افت ۳۳ هزار واحدی شاخص بورس

سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 20:18

شاخص کل در بازار بورس امروز (‌سه‌شنبه) ۳۳ هزار و ۷۰۷ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۹۲۶ هزار و ۱۳۲ واحد رسید.

 

به گزارش بورس اخبار براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۹۵۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۸ هزار و ۸۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با پنج هزار و ۸۱۵ واحد کاهش به ۳۱۲ هزار و ۴۶۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۸۵۰  واحد افت به ۲۰۶ هزار و ۸۹۳ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۶ هزار و ۴۳۴  واحد و شاخص بازار دوم ۶۰ هزار و ۷۸۵  واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۱۴۵ واحد، بانک کارآفرین (وکار) با ۱۲۲ واحد، کاما (باما) با ۹۳ واحد، نفت پارس (شنفت) با ۹۳ واحد، نفت سپاهان(شسپا) با ۶۳ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۳ واحد، قند ثابت خراسان (قثابت) با ۴۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل نماد نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۶۶۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۳۷۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۶۲۱ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۵۳۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۲۸۹ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۲۶۶ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۷۸ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و مخابرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۳۱۷ میلیون برگه سهم به ارزش هفت هزار و ۳۰۵  میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۹۵ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۰ هزار و ۸۲۷ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۲۶۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۶۲ هزار و ۲۳۱  میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی غدیر (شغدیر)، داروسازی تولید دارو (دتولید)، مجتمع صنایع لاستیک یزد (پیزد) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 19:19

موارد مرتبط

برای ارسال نظر وارد سایت شوید