چاپ کردن این صفحه

افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار

دوشنبه, 29 دی 1399 ساعت 15:29

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۳۶ هزار و ۹۸۹ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۱۴۹ هزار واحد رسید.

 

به گزارش بورس اخبار ، در معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۳۲۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۱ هزار و ۹۰۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با هفت هزار و ۹۲۵ واحد کاهش به ۴۳۶ هزار و ۵۷۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با پنج هزار و ۱۸۵ واحد افت به ۲۸۵ هزار و ۶۶۰ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۰ هزار و ۴۹۷ واحد و شاخص بازار دوم ۶۲ هزار و ۸۱۰ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم) با ۸۴ واحد، کارخانجات داروپخش (دارو) با ۴۳ واحد، پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) با ۴۳ واحد، سیمان ارومیه (ساروم) با ۲۰ واحد، سیمان سفیدنی ریز (سنیر) با ۲۰ واحد، نیروکلر (شکلر) با ۱۴ واحد، پگاه آذربایجان غربی (غشاذر) با ۱۲ واحد و سیمان دورود (سدور) با ۱۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۵۷۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۵۰۹ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و هشت واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۸۱۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزر و ۳۸۲ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۰۱ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۹۲۸ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۸۹۹ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش امروز نماد لیزینگ پارسیان (ولپارس)،‌ سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم)،‌ سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)،‌ سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، تولید نیروی برق آبادان (آبادا) و ایران خودرو (خودرو) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه سیمان هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۱۱ میلیون و ۹۳۱ هزار برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۱۵۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز حدود ۴۲۲ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۴۳۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۹۴۹ میلیون و ۷۳۶ هزار برگه سهم به ارزش ۹۴ هزار و ۳۳۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)،‌ توزیع داروپخش (دتوزیع)،‌ مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان)، مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن (بالاس)، صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریاساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)،‌ فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)،‌ بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و صنعتی مینو (غصینو) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 29 دی 1399 ساعت 18:28

موارد مرتبط

برای ارسال نظر وارد سایت شوید