شنیده ها و اخبار بازار سرمایه - 19-09-97

دوشنبه, 19 آذر 1397 ساعت 12:50

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

کاشی و سرامیک

مدیر انجمن کاشی و سرامیک ایران با اعلام اینکه در حال حاضر قیمت پایه صادراتی هر متر مربع کاشی و سرامیک ۴ دلار است، گفت: قیمت فعلی بسیار بالاست و صادرکنندگان امکان اجرای تعهدات خود را ندارند.

عرضه اولیه زکشت

زمان عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در فرابورس مشخص شد تا چهارشنبه این هفته سیزدهمین شرکت جدید سال جاری هم وارد بازار شود. در پی معرفی و تکمیل اطلاعات شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت، زمان عرضه اولیه این شرکت هم مشخص شد تا سیزدهمین عرضه اولیه سال انجام شود. به این ترتیب ، مقرر شده چهارشنبه این هفته 21 آذر 10 درصد از سهام «زکشت» معادل 20 میلیون سهم در بازار دوم معاملات فرابورس واگذار شود.  در این عرضه محدوده قیمت هر سهم بین 300 تا 315 تومان تعیین شده و سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی هم 400 سهم خواهد بود.

قطعات خودرو

مازیار بیگ لو؛ عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: افرادی که برای سود و حفظ ارزش پول خود ثبت نام کردند و در واقع بازار را این گونه بی ثبات کرده اند مطمئنا ضرر خواهند کرد زیرا قرار نیست خودرو یک کالای سرمایه ای باشد و به کسی سود برساند. همچنین هفته قبل جلسه‌ای با حضور آقای لاریجانی رییس مجلس، همتی رییس بانک مرکزی، رحمانی وزیر صنعت و معاونین آنها همراه با مدیران عامل ایران خودرو و سایپا و اعضای هیات رییسه انجمن قطعه سازان درخصوص بررسی آخرین وضعیت تولید خودرو و قطعه در کشور برگزار شد.

ریل / ذوب

مازیار یزدانی معاون فنی و زیر بنایی راه آهن  با بیان اینکه مجوز دریافت ۲ هزار تن ریل از شرکت ذوب آهن ارائه شده است گفت: شرکت ذوب آهن اصفهان دو هفته پیش اعلام کرده بود که آماده تحویل ۲ هزار تن ریل برای شرکت راه آهن است و طبق قرارداد موسسه بازرسی برای تاییده ایمنی ریل ها به کارخانه ذوب آهن رفت و ایمنی آنها را به دلیل پلیسه دار بودن رد کرد.

فولاد

امروز 82 هزار و 500 تن ورق گرم B و 6 هزار و 600 تن ورق گرم C و 2 هزار تن ورق گالوانیزه، یک هزار تن ورق قلع اندود و 20 هزار تن ورق سرد B شرکت فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا عرضه می شود.

فملی

شرکت ملی صنایع مس ایران نیز  2 هزار تن مس کاتد با قیمت پایه 545580ریال در هرکیلوگرم در بورس کالا عرضه کرده است.

مرقام

شرکت ایران ارقام در نظر دارد یکی از دارایی های خود که شامل یک واحد مسکونی سه طبقه می باشد را واگذار کند.

نفت

پالایشگاه دولتی #هندوستان پترولیوم (HPCL) هند پس از یک وقفه ۶ ماهه از ماه ژانویه از ایران نفت میخرد

آخرین ویرایش در دوشنبه, 19 آذر 1397 ساعت 13:49
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com