شنیده ها و اخبار بازار سرمایه - 15-10-97

شنبه, 15 دی 1397 ساعت 10:18

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

خوساز

شرکت محورسازان ایران خودرو در نظر دارد افزایش سرمایه خود را به تصویب مجمع و سهامداران خود برساند.

این شرکت در نظر دارد برای خروج از ماده 141 لایحه اصلاحیه قانون تجارت سرمایه خود را از 250میلیارد ریال به حدود 1120 میلیارد ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در صورت تصویب مجمع عمومی فوق العاده در 17 دی 97 ، افزایش بدهد.

قطعه سازان

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور گفت: در صنعت خودروسازی و به تبع آن قطعه سازی سیاستگذاری متمرکزی و صدای واحدی وجود ندارد و فعالان این صنعت منتظر اقدام عملی مسئولان هستند. آرش محبی نژاد، افزود: در 2 ماه گذشته با مسئولان رده بالای کشوری از رییس مجلس شورای اسلامی گرفته تا رییس کل بانک مرکزی، وزیران کشور، اقتصاد، صنعت و تعاون و معاونان آنان، همچنین فراکسیون قطعه سازان و کمیسیون صنایع و معادن مجلس و مسئولان گمرک درباره مباحث مختلف قطعه سازی جلسات متعددی برگزار و 2 نامه نیز به دفتر رییس جمهوری ارسال شد. این مقام صنفی ادامه داد: متاسفانه صدای واحدی از دولت و مجلس برای اجرای طرح ها در صنایع وجود ندارد و هرکدام برنامه خود را پیش می برند.

ذوب

شرکت ذوب آهن اصفهان امروز 2سبد مخلوط در بورس کالا با حجم های هرکدام 220تن با قیمت پایه 32114ریال در هرکیلوگرم عرضه کرد که با رشد 3.7 و 6.2درصدی قیمت معامله شد.

از سوی دیگر «ذوب» 220تن تیرآهن 14تا18 عرضه کرد که قیمت پایه آن 32114ریال در هرکیلوگرم بود و با رشد 8درصدی معامله شد.

فارس ، مبین  ، فجر 

دو زیرمجموعه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی فجر و مبین با اعلام ابهام و تفسیر متفاوت در مورد فرمول محاسبه قیمت خدمات جانبی و دستورالعمل شورای رقابت،خواهان توقف نماد تا اطلاع ثانونی شدند. دو  شرکت پتروشیمی فجر و مبین در نامه ایی مشابه از مسئولان سازمان بورس خواستند به دلیل ابهام و تفسیر متفاوت در مورد فرمول محاسبه قیمت خدمات جانبی و دستورالعمل ابلاغی شورای رقابت ، نماد این دو از 15 دی تا اطلاع ثانونی متوقف شود.

گروه فولاد

آمار عملکرد واحدهای فولادسازی عمده کشور تا آبان ماه امسال نشان داد: تولید فولاد میانی (خام) به رقم ۱۶ میلیون و ۶۴۰ هزار تن رسید که نسبت به دوره مشابه پارسال ۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد

خکاوه

مدیرعامل سایپا دیزل منصوب شد

 طی حکمی از سوی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، حسین خضری به عنوان مدیرعامل سایپا دیزل منصوب شد.

فولاد خوزستان

محمد کشانی؛ مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از ثبت رکورد تولید کنسانتره از ابتدای تولید تا کنون در شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی سنگان خبر داد.کشانی گفت: شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی با هدف تولید ۲/۵ میلیون تن کنسانتره و گندله در سال احداث گردیده که متوسط ظرفیت اسمی تولید کنسانتره در هر روز ۷۸۱۲ تن پیش بینی شده است؛ که با تلاش شبانه روزی و همت کارکنان علاوه بر رسیدن به تولید ظرفیت اسمی روزانه، در ۱۲ دیماه ۹۷ رکورد تولید کنسانتره به میزان ۸۵۹۸ تن ثبت گردید که تولید این مقدار ۷۸۶ تن بالاتر از ظرفیت اسمی پیش بینی شده در هر روز بوده و دستاوردی بزرگ برای ما محسوب می شود.

آخرین ویرایش در شنبه, 15 دی 1397 ساعت 17:55
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com