شنیده ها و اخبار بازار سرمایه - 23-11-97

سه شنبه, 23 بهمن 1397 ساعت 10:48

شنیده ها ، اخبار و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

فولاد

کاهش ۱۹ درصدی صادرات فولاد در ۱۰ ماهه ۹۷ / شرکت‌های فولادسازی بزرگ کشور (ذوب آهن، مبارکه اصفهان و فولاد خوزستان) در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۴ میلیون و ۷۱۵ هزار تن صادرات داشتند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش ۱۹ درصدی را نشان داد.

مجموع صادرات فولاد شرکت‌های یادشده در دی ماه امسال هم به ۳۴۹ هزار و ۵۹۷ تن رسید.

عرضه اولیه " زفکا "

«زفکا» به بازار معرفی شد / ۲۰درصد از سهام شرکت کشت و دامداری فکا فردا با دامنه قیمتی ۸۲۰۰تا ۸۳۰۰ریال در فرابورس عرضه می شود.

فولاد خراسان

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از خط تولید و نشست با مدیران مجتمع فولاد خراسان، سرمایه گذاری ارزشمند و به بار نشستن طرح های توسعه فولاد خراسان را در سال های اخیر، ارزشمند و نشانه ای از تاب آوری صنایع کشور در شرایط موجود دانست.

شرکت مس ، افزایش تولید

مهندس «علی محمدی» با اشاره به تولید 200 هزار تن کاتد تا پایان دی‌ماه امسال گفت: با بهره‌برداری از طرح محیط‌زیستی اسیدسولفوریک سرچشمه، صنعت مس علاوه بر تبدیل شدن به یک صنعت کاملاً سبز در مسیر توسعه پایدار قرار می‌گیرد. عضو هیأت‌مدیره شرکت مس با تأکید بر این‌که هم‌اکنون در مجموعه مس هماهنگی خوبی برای تحقق دو هدف افزایش تولید و توسعه وجود دارد گفت: از حدود یک‌سال پیش با انتخاب مهندس بنی‌اسدی‌راد به‌عنوان مدیرعامل شرکت مس طرح‌های توسعه‌ای شرکت اولویت‌بندی شد و تصمیم گرفته شد تا به دو پروژه کارخانه اسیدسولفوریک و طرح معدن مس درآلو سرعت بیشتری داده شود.

عرضه اولیه " افق "

عرضه اولیه سهام فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با نماد "افق" روز شنبه مورخ 27 بهمن سال جاری در بورس تهران انجام می شود.

سهام عدالت

آزادسازی سهام عدالت برای سال نو

وزیر اقتصاد گفت: تلاش داریم سهام عدالتی که مردم دارند را آزاد کنیم تا در صورت تمایل آن را بفروشند و به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل کنند.

خودرو

آمادگی وزارت دفاع برای ورود به صنعت خودروسازی

 «سردار رضا طلایی‌نیک» معاون حقوقی وزارت دفاع: اگر شرکت‌های خودروسازی کشور توان تولید خودروهای باکیفیت را ندارند وزارت دفاع آماده است تا تمام توان و دانش نظامی خود در تولید خودرویی را در اختیار آنان قرار دهد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 23 بهمن 1397 ساعت 13:46
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com