شنیده ها و اخبار بازار سرمایه - 02-05-98

چهارشنبه, 02 مرداد 1398 ساعت 08:47

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

خساپا

شنیده ها حکایت از آن دارد که شرکت سایپا برای اواسط سال جاری برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‎ها را دارد.

نوری

شرکت پتروشیمی نوری در مجمع عمومی عادی سالانه برای هرسهم 6هزار و 500ریال سود تقسیم کرد.

مطالب مهم مطرح شده در جلسه به شرح زیر است:

شرکت با پروژه های اجرا شده به 13 پالایشگاه وصل شده بنابراین در تامین خوراک مشکلی ندارد و تنها سه پالایشگاه برای تامین کل خوراک نوری کافی است.

وجودی برش سنگین در سال 97 بالا بوده که این موضوع به نفع شرکت است چون با خوراک ارزان تولید کرده و نرخ فروش نسبت به پایان 98 افزایش یافته است. با پروژه جدید به موادی تبدیل می شوند که آلایندگی آن ها کمتر می شود و نسبت به فروش این محصول نگرانی وجود ندارد.

نرخ تسعیر گزارش سه ماهه مورد اعتراض سهامداران واقع شد و قرار شد گزارش سه ماهه قبل از بازگشایی سهم از نظر نرخ تسعیر بررسی می شود و اصلاح شد.

واحد پارازایلین در سال 97 روزانه 750 تن بوده و که کاهش این تولید به علت تعمیرات اساسی 4 ماهه بوده ولی در سال 98 حدود سه برابر شده و به 2200 تن رسیده است. ارزش متوسط محصولات در سه ماهه اول سال 98 حدود 30-40دلار بالا رفته که علت این موضوع این است که ترکیب محصولات به سمت آروماتیکی ها رفته است.

غبهنوش

شرکت بهنوش ایران در مجمع عمومی عادی سالانه برای هرسهم 330ریال سود تقسیم کرد.

شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها ندارد.

شرکت یک ساختمان تجاری اداری دارد که قصد فروش آن را دارد و همچنین روی فروش یکی از واحدها که بازدهی کمتری دارد نیز در حال مطالعه و بررسی هستند.

شتولی / شکف

اختصاصی/ ۱۷.۵ میلیارد تومان زیان در «تولی پرس» و «کف» محقق شد

دست‌خالی سهامداران «شتولی» و«شکف»

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت «تولی پرس» و «کف»به عنوان شرکت‌های بزرگ صنعت شوینده برگزار شدند، اما هیچکدام نتوانستند رضایت سهامداران خرد را به دست بیاورند.

خساپا

خبرها از مجمع عمومی عادی سالانه شرکت ساپیا حاکیست این شرکت با ثبت این صورتجلسات اداره و کنترل شرکت سایپا سیتروئن به زودی به طور کامل در اختیار سایپا قرار خواهد گرفت.

زیره

بازگشایی نماد زیره تحویل آبان ماه از روز شنبه مورخ 05/05/98

عرضه اولیه

هر ماه دست‌کم یک عرضه اولیه در بورس

علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت اگر شرایط بازار اجازه دهد و بتوانیم شرکت‌هایی که در تلاش برای عرضه آنها هستیم را به بازار بیاوریم، دست‌کم ماهانه یک عرضه اولیه خواهیم داشت.

ادامه دارد . . .

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 مرداد 1398 ساعت 10:04
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com