شنیده ها و اخبار بازار سرمایه - 06-05-98

یکشنبه, 06 مرداد 1398 ساعت 07:56

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

وصندوق

شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در مجمع عمومی عادی سالانه برای هرسهم 400ریال سود تقسیم کرد.

وصندوق قصد فروش ایران خودرو را دارد، اما هنوز به تصمیم گیری نهایی نرسیده است.

نوری

نوری در مجمع اخیر 6500 ریال سود به ازای هر سهم تقسیم نمود همچنین پیش بینی می شود برای سال 98سود «نوری» 8هزار ریال به ازای هر سهم باشد.

عرضه اولیه  "غنیلی"

مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۲ مرداد در نماد «غنیلی» و گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر به عنوان یازدهمین شرکت در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس درج شد تا پس از معرفی مدیران، آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی باشد. این شرکت ۱۰ میلیارد تومانی به عنوان یازدهمین شرکت در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس می باشد .

قطعه سازان

 دبیر انجمن قطعه‌سازان گفت: درخواست کرده‌ایم که مهلت پرداخت تسهیلات ۸۴۴ میلیون یورویی به قطعه‌سازان تمدید شود اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. مازیار بیگلو، اظهار کرد: توافق خودروسازان و قطعه‌سازان برای پرداخت تسهیلاتی که مدنظر وزیر صنعت، معدن و تجارت بوده است، همان ۸۴۴ میلیون یورو یا ۷۰۰۰ میلیارد تومان باقیمانده از تسهیلات ۱۱ هزار میلیارد تومانی است که قرار است بانک مرکزی به قطعه‌سازان پرداخت کند.

شخارک

در مجمع پتروشیمی خارگ سود خالص هر سهم 12،744 ریال و سود نقدی 10،000 ریال برای تقسیم بین سهامداران تصویب شد.

در خصوص افزایش سرمایه  نیز با افزایش سرمایه  200 درصدی از محل سود انباشته موافقت شد.

خودرو

شرکت کروز ۹۸ میلیون دلار ارز دولتی گرفت/ دو شرکت متعلق به ایران خودرو روی هم ۱۱۲ میلیون دلار ، ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفتند

 بررسی‌ها از فهرست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی نشان می‌دهد که تا تیرماه امسال در حوزه قطعه‌سازی سه شرکت بیشترین میزان ارز را دریافت کرده‌اند. صنایع تولیدی کروز ۹۸ میلیون دلار ارز گرفته و دو شرکت متعلق به ایران خودرو نیز روی هم رفته بیش از ۱۱۲ میلیون دلار برای واردات قطعه، ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند.

ایران خودرو

ایران خودرو بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال سهام و دارایی‌ مازاد فروخت

ایران خودرود از سال ۹۲ تا ۹۷ سهام شرکت‌های زیان ده وکم بازده و همچنین دارایی‌های مازاد خودرا به ارزش ۱۸ هزارو ۴۷۴ میلیاردریال به فروش رسانده است.

تیپیکو ، شستا

با فروش بلوک ۱۷ درصدی سهام سرمایه گذاری دارویی تامین به قیمتی بیشتر از نرخ تابلو ، مالکیت شستا در این هلدینگ کاهش یافت. بلوک 17 درصدی سهام سرمایه گذاری دارویی تامین طبق اعلام قبلی چهارشنبه هفته گذشته بطور یکجا و نقد از طریق بورس تهران روانه میز فروش شد.

های وب

شرکت داده گستر عصر نوین به ازای هرسهم سود خالص 159 ریال کسب نمود که 20 ریال آن را بین سهامداران تقسیم خواهد نمود.

خودرو

مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه سازان خودرو:

سهام دولت در شرکت‌های خودروسازی باید به ارزش واقعی و روز خود واگذار شود و به همین دلیل پیش از هر چیز باید دارایی شان تجدید ارزیابی شود. به نظر می رسد ارزش واقعی ایران خودرو بین ۵ تا ۶ برابر آنچه امروز در بورس ارائه می‌شود باشد.

سایپا / خودرو

مهم ترین شرط واگذاری ایران خودرو و سایپا اعلام شد

مدیرکل دفتر بازاریابی و واگذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی گفت:  مهم‌ترین شرط برای واگذاری دو خودروساز ایران‌خودرو و سایپا، فک رهن سهام آنهاست که فعلا در وثیقه بانک‌ها قرار دارد

سرخابی

سرخابی‌ها فعلا نمی‌توانند فرابورسی شوند
در حالی که مجلس شورای اسلامی اعلام کرده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید تا شهریور ماه در فرابورس عرضه شوند، اما رئیس سازمان خصوصی سازی معتقد است که عرضه شدن در فرابورس قواعد و الزامات خاص خود را دارد و یک بنگاهی که تاکنون از نظر مالی شفاف نبوده یا آن الزامات را رعایت نکرده نمی تواند در چند هفته یا چند ماه به آن مقدار شفافیت دست یافته و عرضه آن تا شهریور ماه بعید است.

خودرو

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو:
پژو ۳۰۱ با موتور ایرانی عرضه می‌شود
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: پژو ۳۰۱ با موتور ایرانی ئی. سی ۵ (EC۵) که بهبود یافته موتور تی. یو ۵ (TU۵) است، به بازار عرضه می شود.

ادامه . . .

آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 مرداد 1398 ساعت 17:32
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com