احتمال موج دوم رشد بازار سرمایه در مهر ماه

دوشنبه, 04 شهریور 1398 ساعت 16:58

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: انتشار گزارش ۶ ماهه شرکت‌ها مثبت به نظر می‌رسد که این موضوع به شدت بر روند بازار سرمایه تاثیرگذار خواهد بود؛ در این شرایط احتمال اینکه شاهد دور جدیدی از رشد بازار سرمایه در این زمان باشیم بسیار زیاد است.

 

به گزارش بورس اخبار همایون دارابی امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به صعود چشمگیر شاخص بورس در بازار امروز اشاره و بیان کرد: گزارش مثبت مرداد ماه شرکت‌ها و نگاه بازار به شرکت‌های بزرگ باعث رشد شاخص بورس و نیز هم‌مسیر شدن شاخص هم وزن و شاخص کل با یکدیگر شد.

وی ادامه داد: در چند وقت اخیر شرکت‌های بزرگ در حال درجا زدن بودند که در صورت آسودگی خاطر بازار از بازار جهانی شاهد رشد این شرکت‌ها در معاملات بورس خواهیم بود.

دارابی اظهار داشت: بعد از گذشت چند هفته از درجا زدن و کاهش ورود نقدینگی به بورس به نظر می‌رسد که اکنون نقدینگی بیشتری در حال ورود به بازار سرمایه است و حتی روز گذشته شاهد افزایش ۱۸ درصدی ارزش معاملات نسبت به روز شنبه در بازار سرمایه بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: جریان نقدینگی که در حال ورود به بازار سرمایه است قوی به نظر می‌رسد و این موضوع نشان‌دهنده خروج نقدینگی از دیگر بازارها مانند ارز و بانک و نیز ورود آن به بورس است.

وی با تاکید بر کنترل نرخ سود بانکی از سوی بانک مرکزی گفت: با توجه به این موضوع تا حدودی از نقدینگی موجود در بانک‌ها وارد بازار سرمایه شده که این اتفاق زمینه رشد چشمگیر شاخص بورس را فراهم کرده است.

دارابی پیش‌بینی خود از روند بورس در روزهای آینده را اینگونه بیان کرد: در صورت عدم انتشار خبرهای بد سیاسی و اقتصادی شاهد بهبود وضعیت معاملات در بازار سرمایه خواهیم بود.

این کارشناس بازار سرمایه به انتشار گزارش ۶ ماهه شرکت‌ها در مهر ماه اشاره و بیان کرد: انتشار گزارش ۶ ماهه شرکت‌ها مثبت به نظر می‌رسد به همین دلیل می‌توان گفت که این موضوع به شدت بر روند بازار سرمایه تاثیر گذار خواهد بود و احتمال اینکه شاهد دور جدیدی از رشد بازار سرمایه در این زمان باشیم بسیار زیاد است.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 04 شهریور 1398 ساعت 19:06
محتوای بیشتر در این بخش: سقوط ونزوئلا ؛ نجات ایران »
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com