بورس‌های جهان سبزپوش شدند

دوشنبه, 03 آذر 1399 ساعت 15:24

انتشار گزارش مربوط به تولید واکسن کرونا سبب افزایش امیدواری در ارتباط با چشم‌انداز اقتصاد جهانی و اکثر بورس‌های جهانی امروز (دوشنبه) در مقایسه با آخرین معاملات صورت گرفته در جمعه هفته گذشته (۳۰آبان ماه) افزایش یافت.

 

به گزارش شبکه خبری «ان. بی. سی»، شاخص بورس «استاکس ۶۰۰» اروپا  با رشد ۲.۳ درصدی روبرو شده است.

این گزارش نشان می‌دهد اکثر شاخصهای این بورس اروپایی در آسیا و آمریکا روند افزایشی داشته است.

در میان شاخصهایی که روند افزایشی داشته‌اند می‌توان به بورس آسیا اقیانوسیه، کره جنوبی، داو جونز در وال استریت اشاره کرد.

شرکت‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی نظیر فایزر و مادرنا مدت کوتاهی بعد از شکست ترامپ در انتخابات، خبرهای خوشی را درباره تولید واکسن موثر برای پیشگیری از کووید-۱۹ منتشر کردند که این مساله سبب افزایش امیدواری در خصوص رونق رشد اقتصادی شده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی وُرد میترز، ایالات متحده با ثبت بیش از ۱۲ میلیون ابتلا به کووید ۱۹ و بیش از ۲۶۲ هزار مرگ و میر ناشی از آن رتبه نخست را در جهان به خود اختصاص داده است.

فرانس ۲۴ افزود: انتشار نتایج موفقیت آمیز کارآزمایی بالینی واکسن کرونای شرکت دارویی آمریکایی فایزر و شریک آلمانی آن بیون تک بر ۴۴ هزار داوطلب در کشورهای متعدد که بر اساس آن بدون عوارض جانبی مهم، ۹۵ درصد در پیشگیری از بیماری همه گیر کووید ۱۹ موثر واقع شده؛ این دو شرکت دارویی روز جمعه ۲۰ نوامبر/ ۳۰ آبان از آژانس دارویی ایالات متحده برای واکسن خود درخواست مجوز کردند.

پس از شرکت های بایون تک آلمان و فایزر آمریکا، اکنون شرکت مادرنا نیز اعلام کرده که بزودی واکسن های تولیدی خود را وارد بازار خواهد کرد. «استفان بنسل» مدیرعامل این شرکت گفت: گفتگوها با اتحادیه اروپا در آستانه پایان یافتن است.

 به گزارش این رسانه فرانسوی؛ آژانس دارویی ایالات متحده اعلام کرد : جلسه عمومی کمیته مشورتی در تاریخ ۱۰ دسامبر برای بررسی درخواست مجوز واکسن کرونا برگزار می شود؛ شایان ذکر است که نظر این کمیته جنبه مشورتی دارد و الزامی نیست؛ در واقع روند تصمیم گیری برای واکسن کرونا به عهده دانشمندان این نهاد است که ممکن است در اوایل نیمه اول ماه دسامبر انجام شود.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 آذر 1399 ساعت 18:07
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com